Firmamızın 2000’li yılların başından beri, en fazla yatırım yaptığı bölümlerin başında gelen Ar-Ge ve Islah bölümü, profesyonel ve konusunda son derece eğitimli ekibi ile faaliyetlerine yatırımlarını her geçen sene arttırarak devam etmektedir.

2050 yılında dünya nüfusunun 9.6 Milyar insan olacağı öngörüsünün bilincinde olarak, Polen Tohumculuk ailesi olarak sermayemizin büyük bir kısmını her sene Ar-Ge çalışmalarına ayırmaktayız. Hedefimiz yerli ve yabancı üreticilerimize hastalık ve zararlılara, kuraklığa, zor iklim şartlarına dayanıklı, adaptasyon gücü ve verimi yüksek çeşitler sunabilmek için uluslararası Islah ve Ürün Geliştirme çalışmalarımızı tüm gücümüzle sürdürmek ve yeni ürünler sunabilmektir.

Yüksek teknoloji donanımlı laboratuvarlarında yurt içi ve yurt dışında ortak çalışmalar ve bilgi paylaşımı ile gücünü her geçen yıl artıran firmamız; zengin mısır ıslah çalışmalarının yanı sıra ayçiçeği, pamuk, tatlı mısır, İtalyan çimi, sorgum-sudan otu ve yonca grubunda da yürüttüğü geniş tabanlı ürün geliştirme çalışmalarıyla ürün portföyünü zenginleştirerek yurt içinde ve yurt dışındaki üreticilerimize daha verimli ve kaliteli ürünler sunma yolunda ciddi çalışmalar yürütmektedir.

Islah çalışmalarımız yılın 365 günü gerek açık tarlada, gerek kapalı sera ortamında ve bunların yanında da kış aylarında zaman kaybetmemek için güney yarım küre ülkelerinde yerleşik ıslah istasyonlarımızda durmaksızın devam etmektedir.

Firmamız, 2020 yılında, kendi markasıyla ve kendi Islah Programından çıkmış ürünlerini yurtiçi pazarın yanı sıra, 25 tane farklı ülkeye ticari olarak, bu ülkelere ilave olarak da 8 ülkeye daha deneme amaçlı ihracatını gerçekleştirmiştir.