Polen Tohumculuk, 1998 yılında Manisa’da tohumculuk yapmak üzere tarımsal bir firma olarak kurulmuştur. Şirketimiz Türkiye merkezli olup, uluslararası çalışan bir kuruluştur.

Firmamızın çalışma alanları; hibrit mısır tohumculuğu üzerine yoğunlaşan ve daha sonraki yıllarda da farklı tarla ve yem bitkisi tohumu çeşitlerini de ürün portföyüne ekleyip, yurt içi ve yurt dışındaki üreticilerimize yeni ve yüksek verim potansiyeline sahip çeşitler sunmaktadır.

Amacımız; tarımda yeni teknoloji ve doğru bilgileri kullanarak, tarımsal üretimde verim ve kalite artışı ile üreticilerimizin daha fazla kazanmalarını sağlamaktır. Bu amaca ulaşmak için sürekli teknolojiye yatırım yaparak büyümeyi hedefleyen şirketimiz, gelişimin temeli olan ıslah çalışmalarına çok ciddi bir kaynak ayırmıştır. Uluslar arası tohum sektöründe firmamızın hızla pazar payını arttıran faktörlerin başında ıslah ve Ar-Ge çalışmaları gelmektedir.

Tohumluk üretimlerinde kullanılan en son teknoloji tarım ekipmanları ve yılda 1 milyon torba (~15.000 ton) mısır tohumu işleme kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük mısır işleme tesislerinden birine sahip olan firmamız 2021-2022 yıllarında 25’ten fazla farklı ülkeye tohum ihraç etmiştir.

Polen Tohumculuk, kendi tohumluk üretimlerinin yanında, dünya tohumculuk sektörünün önemli firmalarına da üstün kalite ve güvenilirlik anlayışıyla verdiği üretim ve tohum işleme hizmetleri ile dünya pazarında çok saygın bir konuma ulaşmıştır.

Firmamız kendi bünyesinde yaptığı yoğun Ar-Ge çalışmalarının yanında, konusunda uzman yurt içi ve yurt dışı üniversiteler ile ortak çalışmalar ve bilgi paylaşımı yapmaktadır. Mısır ıslah çalışmalarının yanı sıra, ayçiçeği, pamuk, tatlı mısır, italyan çimi, sorgum x sudan otu ve yonca grubunda da yürüttüğü geniş tabanlı ürün geliştirme çalışmalarıyla ürün portföyünü zenginleştirerek değerli üreticilerimize daha verimli ve kaliteli ürünler sunmak yolunda ciddi çalışmalar yürütmekteyiz.

Firmamız, yerli ve uluslararası tohumculuk sektöründeki pazar payı hedeflerine ulaşmak amacıyla kendi ıslah çalışmalarından gelen çeşitleri kullanarak, her yıl minimum 1.500 adet yeni hibrit mısır çeşidini ciddi stres koşulları altında test etmektedir. Yüksek verim potansiyeline sahip, zorlu koşullara dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünleri, varlığımızın sebebi olan değerli üreticilerimize kazandırma arzusuyla yeni çeşitleri tescil ettirmeye devam ettirmektedir.